Live at Leeds 2019 timings for all venues including Belgrave, Brudenell Social Club and Student Unions
Here is a selection, by venue, of what’s on. For the full list, see the liveatleeds website. See our linked story here.BELGRAVE MUSIC HALL
Noon - Hello Cosmos
1pm - Dan D'Lion
2pm - UPSAHL
3pm - Oli Fox
4pm - Jesse Jo Stark
5pm - Millie Turner
6pm - Jvck James
7pm - kwassa
8pm - Ingram
9pm - Orla Gartland
10pm - Lauren Aquilina
DR MARTENS BOOT ROOM - BRUDENELL SOCIAL CLUB
Noon - Tallsaint
1pm - Childcare
2pm - Ed The Dog
3pm - The Jungle Giants
4pm - Benin City
5pm - altopalo
6pm - Chappaqua Wrestling
7pm - Fur
8pm - Another Sky
9pm - The Murder Capital
10pm - Indoor Pets
11pm - Easy Life
DANCE TO THE RADIO STAGE - CHURCH
3:15 pm - Cavetown
4:30 pm - Shadowlark
5:30 pm - The Mysterines
6:30 pm - Cassia
7:30 pm - Fatherson
8:45 pm - Seafret
10pm - The Slow Readers Club
THE CHAPEL
Noon - Tranqua Lite
1pm - Dancing On Tables
2pm - The Collier
3pm - Patawawa
4pm - Inhaler
5pm - Swimming Girls
6pm - Retro Video Club
7pm - Declan Welsh and The Decadent West
8:15pm - The Dunts
9:30pm - Fuzzy Sun
HYDE PARK BOOK CLUB
Noon - In Your Prime
1pm - The Pearl Harts
2pm - These New South Whales
3pm - Kingswood
4pm - VC Pines
5pm - Wasuremono
6pm - Body Type
7pm - Hotel Lux
8pm - Squid
9pm - Average Joe
10pm - Bilk
MOMENTUM & INDEPENDENT STAGE - LEEDS BECKETT SU
3:30 pm
Dream Wife
4:45 pm - Gengahr
5:45 pm - Hak Baker
6:45 pm - Elder Island
8:00 pm - Ibibio Sound Machine
9:30 pm - Kate Tempest
GIGWISE STAGE - LEEDS BECKETT SU
Noon - Curb
1pm - Horror My Friend
2pm - Buzzard Buzzard Buzzard
3pm - Wovoka Gentle
4pm - Saltwater Sun
5:15pm - Heavy Rapids
6:15pm - Be Charlotte
7:30pm - LION
8:45 pm - Lady Bird
NME STAGE - LEEDS UNIVERSITY UNION
7:45 pm - Goat Girl
9pm - Confidence Man
10:30pm - Metronomy
NATION OF SHOPKEEPERS
6pm - Malena Zavala
7pm - Balcony
8pm - APRE
NORTHERN GUITARS CAFE BAR
6:30 pm - Tamu Massif
7:30 pm - Katie Pruitt
8:30 pm - Ruston Kelly
LEEDS FESTIVAL PRESENTS STAGE - O2 ACADEMY
3:15 pm - Drenge
4:45 pm - Marsicans
6:00 pm - Sam Fender
7:15 pm - The Sherlocks
9:00 pm - Sundara Karma
BBC INTRODUCING STAGE - OPORTO
6:00 pm - Lauran Hibberd
7:00 pm - Far Caspian
8:00 pm - Zuzu
THE SOCIAL
6:30 pm - beabadoobee
7:30 pm - Archie Faulks
UPSET STAGE - THE KEY CLUB
6:00 pm - Death By Unga Bunga
7:00 pm - LICE
8:00 pm - Heavy Lungs
9:15 pm - Jamie Lenman
THE LENDING ROOM
8:00 pm - Sad Boys Club
9:00 pm - Giant Rooks
10:00 pm - Larkins
DORK STAGE - THE WARDROBE
6:15 pm - RedFaces
7:15 pm - Sports Team
8:15 pm - The Snuts
9:30 pm - Swim Deep
THE WARDROBE BAR
12:45 pm - Ferris & Sylvester
1:45 pm - AK Patterson
2:45 pm - Sinead Campbell
3:45 pm - Matt Bowman
4:45 pm - shey baba
5:45 pm - ADMT
6:45 pm - JEFFE
7:45 pm - John Buckley
9:00 pm - Rosborough